Skip to content

معرفی پردیس خودگردان

پردیس خودگردان رامسر دانشگاه علوم پزشکی مازندران رامسر درنیم سال دوم تحصیلی۸۸-۱۳۸۷ با پذیرش دانشجو در رشته ای پزشکی عمومی و داروسازی به تعداد ۳۰ نفر دانشجو در هر رشته شروع به فعالیت نموده است که کلیه دوره های آموزشی علوم پایه و بالینی دراین واحد برگزار می شود. ستاد مرکزی دانشگاه با مساحت ۲۴۰۰ متر زیربنا و ۴۰۰۰ متر محوطه در سه طبقه در خیابان آیت الله طالقانی قرار دارد .پذیرش دانشجو ازطریق کنکورسازمان سنجش و یامعرفی وزارت بهداشت و درمان ( درخصوص دانشجویان خارج از کشور ) خواهد بود، دارا بودن تراز بالای  ۷۲۵۰برای مقاطع دکتری و مجاز بودن به انتخاب رشته در دوره های روزانه آزمون سراسری الزامی می باشد. در حال حاضرتعداد دانشجویان رشته های پزشکی و رشته داروسازی ۶۲۸ نفر می باشد.

ساختمان  آموزشی   که برای برگزاری کلاسهای درس و امتحانات در نظر گرفته شده است مجتمع آموزشی هفت تیر  می باشد  . شامل ۸ کلاس درس و کتابخانه ، اتاق اساتید ، نماز خانه ، بوفه ، انتشارات می باشد. 

کتابخانه درحال حاضر دارای     ۴۱۰۹   جلد کتاب فارسی و   ۹۵۶  جلد کتاب لاتین می باشد.

ساختمان کتابخانه با مساحت ۱۵۰متر مربع شامل مخازن باز فارسی و لاتین ،نشریات ادواری و پایان نامه ها،فهرست نویسی و بخش اینترنت می باشد. کتابخانه در حال حاضر حدود    ۴۷۶ عضو ثابت دارد و روزانه پاسخگوی بیش از     ۷۰ نفر مراجعه کننده از دانشجویان پزشکی  و داروسازی است. بخش اینترنت مجموعه مناسبی برای دانشجویان پزشکی می باشد این کتابخانه همچنین مجهز به شبکه داخلی برای جستجوی کتب و مجلات می باشد.

 مجتمع آزمایشگاهی این واحد در سادات شهر رامسر واقع گردیده که شامل آزمایشگاههای شیمی الی و تجزیه، آزمايشگاه ميکروب ، ايمونولوژي و قارچ انگل، آزمايشگاه بيوشيمي ، سالن مولاژ ، آزمايشگاه فيزيولوژي و فيزيک داروسازي ، سالن تشريح و....مي باشد فاز دوم مجتمع آزمايشگاهي جهت استفاده دانشجويان داروسازي بوده که واحدهاي عملي بعد از علوم پايه آنان در اين آزمايشگاهها از قبيل آناليز دستگاهي ، فارماسيوتکس،فارما کولوژي، آزمايشگاه تحقيقاتي و داروخانه مدرن برگزار مي گردد. از ديگر امکانات اين مجتمع مي توان به باغچه گياهان دارويي و سالن آمفي تئاتر که در آن امکان برگزاري همايشهاي علمي به صورت ويدئو کنفرانس مقدور مي باشد اشاره كرد.

بیمارستانهای امام سجاد (ع ) رامسر و شهید رجایی تنکابن بیمارستانهای آموزشی این واحد می باشد که هريک با ۲۰۰ تخت با تجهیز امکانات عملی و محیط آموزشی ، پژوهشی ، کتابخانه و بخشهای بالینی مورد استفاده دانشجویان برای گذراندن واحدهاي آموزش باليني بعد علوم پايه مي باشد.

این واحد دارای دو خوابگاه می باشد که هرکدام تعداد ۲۸و۳۰ دانشجو را پوشش می دهد .

اساتیدی که مسئولیت تدریس در این واحد بر عهده دارند عمدتا" از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رامسر و در مواردی از اعضاء هيئت علمي دانشگاههاي ديگر مي باشند.تعداد اعضاي هيئت علمي  مقیم واحد پردیس خودگردان رامسر ۱۶ نفرمی باشند.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شفا که از پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف برای ویزیت بیماران این شهرستان و شهرهاي همجواردر بهمن ماه ۹۰ افتتاح شده مشغول به فعالیت می باشد ونیز داروخانه آموزشی سیزده آبان که در بیمارستان امام سجاد (ع) واقع شده ، وابسته به واحد پردیس خود گردان رامسر می باشد.

هم اکنون ۶۲۸ دانشجو مشغول به تحصیل می باشند که ۱۶۴نفر از دانشجویان داروسازی فارغ التحصیل و ۱۰۴ نفر از دانشجویان پزشکی فارغ التحصیل می باشند.

تعداد دانشجویان دوره کارٱموزی ۶۰ نفر و در دوره کارورزی ۷۷ نفر می باشند.

تعداد دانشجویان انتقالی خارج از کشور: ۷۳ نفر

افتخارات:

مدال طلای المپیاد آزمون انفرادی حیطه علوم پایه پزشکی

۲.۵ درصد برتر کشوری : ۴ نفر در آزمون علوم پایه

قبولی تخصص پزشکی: ۱۳ نفر

قبولی تخصص داروسازی: ۲ نفر